Budowa Szopki rozpocznie się w sobotę 14.12.2019 r. na placu plebanijnym kościoła św. Józefa w Opolu – Szczepanowicach (ul. Pruszkowska 74). Szopka będzie przedstawiała sceny Bożego Narodzenia, składające się z kilkudziesięciu figur naturalnej wielkości, wymowną szatą graficzną oraz oświetleniem.

Kulminacyjnym punktem będzie 21. Opolskie Kolędowanie w II dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26.12.2019 r. o godz. 15.30, któremu przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Andrzej Czaja. Podczas kolędy „Cicha noc” zapłonie 3000 zimnych ogni.

Uwaga: W te dni samochody będzie można parkować tuż obok, na parkingu kampusu Politechniki Opolskiej.
Szopkę można będzie odwiedzać od 24.12.2019 r. do 6.01.2020 r. włącznie.
Zapraszamy mieszkańców Opola i Opolszczyzny!

Dodatkowych informacji udzielają:
- Andrzej Toczek: 606 382 897
- Księża parafii: 77 474 35 35, 77 457 59 59

W sobotę 14 grudnia br. w klasztorze Sióstr Elżbietanek w Nysie, przy ul. Słowiańskiej 16, odbędzie się opłatek Sióstr Zakonnych diecezji opolskiej.
Początek o godz. 10.00 Mszą św., której będzie przewodniczył ks. bp Rudolf Pierskała. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Błażej Kurowski OFM - Wikariusz biskupi do spraw życia konsekrowanego

27. Opolska Wigilia pod patronatem Biskupa Andrzeja Czai, odbędzie się w niedzielę 22.12.2019 r. o godz. 16.00 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu (ul. Wrocławska 158 / za Centrum Handlowym "Karolinka".

Zaproszenia na Wigilię będą rozdawane od soboty 14.12.2019 r. w 20 opolskich parafiach:

- Katedra Opolska
- św. Ap. Piotra i Pawła
- oo. Franciszkanów
- MB Bolesnej i św. Wojciecha (Górka)
- oo. Jezuitów
- Przemienienia Pańskiego (Osiedle AK)
- św. Karola Boromeusza (Chabry)
- Chrystusa Króla (Metalchem)
- MB Fatimskiej (Grudzice)
- św. Jacka (Kolonia Gosławicka)
- MB Nieustającej Pomocy (Nowa Wieś Królewska)
- Wniebowzięcia NMP (Gosławice)
- św. Katarzyny (Groszowice)
- bł Czesława (Zaodrze)
- św. Michała (Półwieś)
- św. Anny (Chmielowice)
- św. Jana Nepomucena (Sławice)
- Ducha Świętego (Winów)
- św. Józefa (Szczepanowice)
- św. Ap. Piotra i Pawła (Chruścina Opolska)

Oprawę muzyczną podczas Wigilii zapewni Orkiestra i Chór parafii św. Józefa w Opolu – Szczepanowicach oraz zespół muzyczny.

Każdy uczestnik Wigilii otrzyma paczkę żywnościową.

Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie tego dzieła: Stowarzyszenie wigilia dla Samotnych i Bezdomnych BGŻ o/Opole, nr 11203000451110000000432430.

Więcej informacji z Wigilią udzielają:
- Artur Ciechociński: 506 140 520
- Eleonora Policht: 608 174 432
- ks. prałat Zygmunt Lubieniecki: 602 340 671

3 grudnia 2019 roku w zamku w Mosznej, odbędzie się Konferencja pt. „Turystyka dziedzictwa kulturowego”. Pani Agnieszka Węsiora i pan Karol Fromont z Kurii Diecezjalnej w Opolu przedstawią rozwój międzynarodowego Programu „Turystyka Sakralna”, którego zadaniem w Diecezji Opolskiej jest promowanie zabytkowych i ciekawych obiektów sakralnych w kontekście nie tylko pielgrzymkowym, ale także turystycznym.

Więcej o programie „Turystyka Sakralna” można dowiedzieć się na: