Lista wydarzeń wyznaczonych przez kalendarz liturgiczny:

6 I Objawienie Pańskie – Orszak Trzech Króli.

12 I  Niedziela Chrztu Pańskiego – zjazd rodzin adopcyjnych  i zastępczych – kościół seminaryjno-akademicki.

18-25 I Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

21 II Dzień skupienia dla księży przed Wielkim Postem – kościół seminaryjno-akademicki w Opolu, godz. 15.00.

22 II Dzień skupienia dla księży przed Wielkim Postem – kościół seminaryjno-akademicki w Opolu, godz. 10.00.

26 II Środa Popielcowa – liturgia stacyjna w Opolu.

21 III  Dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej – kościół seminaryjno-akademicki w Opolu, godz. 9.30.

25 III Zwiastowanie Pańskie – Dzień Świętości Życia.

29 III Spotkanie Biskupa Opolskiego z małżonkami w kryzysie – katedra, godz. 14.00.

4 IV Diecezjalne obchody XXXV Światowego Dnia Młodzieży – kosciół seminaryjno-akademicki w Opolu.

5 IV Niedziela Palmowa – spotkanie Biskupa Opolskiego z osobami żyjącymi w związkach niesakramentalnych.

9 IV Wielki Czwartek – Msza Krzyżma – katedra, godz. 9.30.

9-12 IV Święte Triduum Paschalne – katedra.

12 IV  Niedziela Wielkanocna. Zmartwychwstanie Pańskie.

22 IV Emaus kapłańskie – Malnia.

30 IV Diecezjalne czuwanie dla Młodzieży – Jemielnica.

1 V Diecezjalne Święto Rodziny – Jemielnica.

9 V Święcenia diakonatu – kościół seminaryjno-akademicki.

30 V Święcenia prezbiteratu – katedra.

30 V Bierzmowanie dorosłych – katedra.

1 VI NMP Matki Kościoła – Msze w rejonach dla rolników:

• Kamień Śl. (św. Jacek), godz. 10.00 – rejon opolski;
  • Gościęcin (św. Brykcjusz), godz. 10.00 – rejon kozielski;
  • Olesno (św. Anna), godz. 10.00 – rejon oleski;
  • Szwedzka Górka (MB Bolesnej), godz. 11.00 – rejon nyski;
  • Pietrowice Wlk. (św. Krzyża), godz. 15.00 – rejon raciborski.

11 VI  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

20 VI  Uroczysta procesja ku czci Matki Bożej Opolskiej z kościoła pw. MB Bolesnej i św. Wojciecha do katedry.

21 VI  Uroczystość Matki Bożej Opolskiej – katedra.

28 VI  Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców na Górę Świętej  Anny,  godz. 10.00.

1-5 VII  Ławka Festiwal, Opole-Winów.

15 – 16 VIII Uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka, Kamień Śląski.

16 – 22 VIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

6 IX Pielgrzyka Srebrnych Jubilatów Małżeńskich – kościół  seminaryjno-akademicki w Opolu, godz. 14.00.

13 IX Pielgrzymka Złotych Jubilatów Małżeńskich – kościół seminaryjno-akademicki w Opolu, godz. 14.00.

14 IX Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego – katedra.

21 IX  Dożynki diecezjalne – Góra Świętej Anny.

13 X Dzień Dziecka Utraconego – Góra Świętej Anny.

15 XI Światowy Dzień Ubogich.

22 XI Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, – dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej – kosciół seminaryjno-akademicki Opolu.