Z powodu wciąż jeszcze niepewnej sytuacji odwołane zostały wakacyjne rekolekcje dla muzyków kościelnych, które miały się odbyć w dniach 30 czerwca – 2 lipca br. w Głębinowie.

Dlatego serdecznie zapraszam Was wszystkich na całodniowy wakacyjny dzień skupienia, który odbędzie się 1 lipca br. (środa) w Ośrodku Edukacyjno-Formacyjnym Diecezji Gliwickiej w Pławniowicach. Rozpoczęcie o godz. 9.30. W programie: konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi, Msza święta, różaniec i nabożeństwo, a także zwiedzanie pałacu i parku w Pławniowicach oraz wizyta w ludwisarni w pobliskim Taciszowie. Spotkanie rozpocznie się przy kawie, popołudniu zaplanowany jest obiad, a na zakończenie dnia kolacja przy grillu.

Serdecznie zapraszam wszystkich muzyków kościelnych do udziału w takiej formie skupienia, ale i towarzyskiego spotkania. W naszym spotkaniu będą również brali udział muzycy z diecezji gliwickiej. Ze względów organizacyjnych proszę o zgłoszenia udziału do niedzieli 28 czerwca. Koszt uczestnictwa wynosi 120 zł.

Osoby, które już zgłosiły swoje uczestnictwo zostały zapisane.

Pozdrawiam serdecznie i oczekuję na spotkanie

Ks. Piotr Kierpal

W pierwszą sobotę lipca rozpocznie się w Opolu tegoroczny cykl modlitewnych spotkań mężczyzn, znany w Polsce jako Męski Różaniec. Realizowaliśmy go przez pięć pierwszych sobót miesiąca 2019 r. Pierwsze spotkanie rozpocznie się w sobotę 4 lipca o godz. 8.00 Mszą św. w katedrze opolskiej. Po Mszy św. przejście na schody kościoła Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha i modlitwa różańcowa.